تبلیغات
مجله ادبی مثلث - زندگی، بازیگری، تئاتر، چارلی چاپلین و وودی آلن در گفتگوی دایان کیتون با اما استون
 
مجله ادبی مثلث
ادبیات ایران و جهان
                                                        
درباره وبلاگ

جهت هماهنگی برای معرفی رایگان آثار خود از جمله داستان، شعر و نقد و نیز معرفی کتابهایتان ایمیل بدهید.

Hdolatabadi@yahoo.com
مدیر وبلاگ : امیر حامد
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
پربازدیدترین مطالب

کد پربازدیدترین

چاپ این صفحه

زندگی، بازیگری، تئاتر، چارلی چاپلین و وودی آلن در گفتگوی دایان کیتون با اما استون

 زندگی، بازیگری، تئاتر، چارلی چاپلین و وودی آلن در گفتگوی  دایان کیتون با اما استون

در دهه اخیر یا حتی بیشتر که ستون سیرک هالیوود کمدی‌های بی‌ادبانه و ملودرام‌هایی درباره رویاهای پسر بچه‌های نوجوان بوده حتی با استعدادترین دختران جوان هالیوود مجبور بوده‌اند با نقش‌هایی مثل دختر همسایه بغلی یا دختر جذابی که رفتاری پسرانه دارد سر کنند. انتخاب‌ها خیلی محدود است اما در میان این حرف زدن از ورزش و شوخی‌های دم‌دستی اما استون را می‌بینیم کسی که اگر به او دقت کنیم جذابیت‌های زیادی را کشف خواهیم کرد. اما استون تنها با 26 سال سن، توانسته از این قالب تکراری گرد و غبار بتکاند و آن را با زنده‌دلی و استعدادهایش انباشته کند و تبدیل به ستاره‌ای پرانرژی در فیلم‌های هالیوود شود. او از همان ابتدا که در فیلم «سوپر بد» (2007) بازی کرد تا فیلم‌های دیگری نظیر کمدی «سرزمین زامبی‌ها» (2009) یا «دسته گانگسترها» (2013) همیشه گرمی و نشاط خاصی به صحنه‌هایش می‌آورد.
او همچنین در فیلم‌هایی نظیر «ایزی ای» (2010)، «معجزه در مهتاب» (2014)، «کمک» (2011)، «بردمن» (2014) بازی کرده‌است.
اما استون، هنرپیشه‌ی استکاتسدیلی و ستاره فیلم «مرد غیر منطقی» اثر جدید وودی آلن در این گفتگو با قهرمان‌اش دایان کیتون، الهه آرمانی وودی آلن می‌نشیند و از عشق همیشگی‌اش به بازیگری می‌گوید، عشقی که از همان اوان کودکی -وقتی در گرمای آریزونا می‌سوخت – با او همراه بوده است.

دایان کیتون: خب، اما.
اما استون: بله...

کیتون: عکس من، به خاطر فیلم Crimes of the Heart، در ژانویه 1987 روی جلد مجله «اینترویو» رفت. همراه سیسی اسپیسک و جسیکا لنگ. من در آن مصاحبه گفته بودم «بهترین راه برای دست پیدا کردن به چیزی این است که اجازه ندهی کسی بداند تو آن را می خواهی – حتی خودت». آیا تو هم چنین کاری می‌کنی تا از اینکه خیلی موفق و جاه‌طلب هستی احساس گناه نکنی؟
استون: (می‌خندد) خب، می‌دانید؟ چیز عجیبی که در مورد ساختار ذهن من وجود دارد این است که تنها زمانی احساس آرامش می‌کنم که دقیقا بدانم چه می خواهم. شما آنچه را واقعا می‌خواهید به خودتان اعتراف نمی‌کنید؟

کیتون: خب، سعی می‌کنم نکنم چون به خاطر خواستن آن‌ها احساس گناه می‌کنم.
استون: چرا؟

کیتون: فقط به این خاطر که انگار خواسته‌ی خیلی زیادی است. و اگر اعتراف کنم که آن را می‌خواهم به سرعت از من دور می‌شود. می‌دانی، انگار یک جور مجازات است، مجازات زیاده‌خواهی.
استون: من دقیقا برعکس فکر می‌کنم. عجیب نیست؟ البته این حتما یک نوع مکانیزم روانی در شماست که به نوعی برایتان امنیت ایجاد می‌کند. من وقتی دقیقا بدانم چه می‌خواهم احساس امنیت بیشتری می‌کنم. وقتی نمی‌دانم چه می خواهم مثل این است که دارم توی دنیا و هستی غوطه می‌خورم. شاید باید برای اینکه در مورد برخی چیزها خیلی شفاف نباشم مهارت پیدا کنم.

کیتون: خب، شاید هم نه. شاید همین مدلی که هستی خیلی هم برای تو خوب باشد. حالا که عکست روی جلد «اینترویو» خیلی هم فوق‌العاده و زیبا است. انگار بی هیچ وحشت و ترسی به جهان بیرون خیره شدی. و برای هر نقشی که یک هنرپیشه می‌تواند بازی کند آماده‌ای. آیا همین احساس را داری؟
استون: آه، خدایا... نه.

کیتون: آیا احساس آمادگی می‌کنی؟ آمادگی برای اینکه آن نقش‌های بزرگ را بازی کنی؟
استون: من برای اینکه نقش‌های چالش‌برانگیز، هولناک یا خیلی متفاوت را بازی کنم از همیشه آماده‌ترم. شاید به این خاطر است که به تازگی نقش «سالی بولز» [نقشی در نمایش «کاباره» که در برادوی اجرا شد] را بازی کرده‌ام. می‌دانید، وقتی شروع می‌کنید در برادوی روی صحنه بروید قضیه کاملا متفاوت می‌شود. یک چیزی در این اجرای هر شبه وجود دارد. اینکه شما باید فارغ از هر حس و حالی که دارید هر شب روی صحنه بروید و تمام یک داستان را با همه فراز و فرودهایش یک‌جا بازگو کنید، نه آنطور که در فیلم صحنه به صحنه پیش می‌روید. احساس می‌کنم درک متفاوتی از بازیگری پیدا کرده‌ام. درکی که آدم از  بازیگری در  فیلم‌برداری دارد کاملا  متفاوت است. اما تنها در این شش ماه تا یک سال اخیر است که احساس می‌کنم واقعا می‌توانم چیزهای مختلفی را تجربه کنم. فکر می کنم برای مدت‌ها از این کار می‌ترسیدم و اگر چیزی واقعا چالش برانگیز بود تنها فکری که به ذهنم می‌رسید این بود که با صورت به زمین می‌خورم و پیش همه شرمنده می‌شوم. حالا اما کمتر از شکست خوردن می‌ترسم.

کیتون: درست برعکس من. برای من هیچ چیز بدتر از تعریف کردن یک داستان یک‌جا و  به یک باره نیست آن هم برای مخاطبانی که قبل از من آنجا در سالن نشسته‌اند. [استون می‌خندد] برای من قطعه قطعه بودن داستان جالب‌ترین چیز است.
استون: شما برداشت‌های متعدد از یک صحنه را دوست دارید؟

کیتون: آه، بله. دوست دارم مدام آن‌ها را تکرار کنم چون نمی‌دانم چه اتفاقی قرار است بی‌افتد و به این ترتیب کمی آزاد هستم چیزهای مختلفی را امتحان کنم. به طور کلی من نسخه‌ی بخش بخش شده از زندگی را بیشتر می‌پسندم. اینکه داستان به یک‌باره و یک جا گفته شود به نظرم زیادی جدی است. تنها چیزی که در مورد اجرای صحنه‌ای برایم خیلی جذابیت دارد آواز خواندن است. تو آواز می‌خوانی؟
استون: خب، من خواننده نیستم.

کیتون: می‌بینی، این می‌تواند خیلی جالب باشد، مثلا بخشِ آواز خواندن.
استون: آه، فوق‌العاده است. اما خواندنِ مجموعا چهل قطعه هشت بار در هفته،  انرژی و زمان زیادی می‌برد. زندگی کردن به عنوان یک خواننده کار بسیار سختی است. من مدام در معرض از دست دادن صدایم بودم.

کیتون: می‌خواهم به آن عکس بازگردیم. تو در آن زیبا می‌درخشی و این عکس به من می‌گوید خیلی دم‌دمی مزاج هستی. «تو»های زیادی در عکست وجود دارد. من فکر می‌کنم این یک ویژگی فوق‌العاده است، اینکه ظاهر متغیری داشته باشی. در آن گفتگو  با کمرون کرون تو چیزی گفتی که در ذهنم باقی مانده. گفتی آدم‌ها وقتی به موفقیت می‌رسند در زمان، فریز می‌شوند. زیرا آن زمانی است که تمام تجربیات زندگی‌شان به نوعی گالوانیزه می‌شود. آن‌ها به این دلیل موفق شده‌اند که در آن زمان خاص آن ادم خاص بوده‌اند.  و برای گذشتن از آن باید سخت بجنگند. این اظهار نظر جالب و قابل توجهی است. چه چیز باعث شد چنین چیزی به ذهنت برسد؟
استون: کمرون این حرف را زده یا من؟ خب... خدایا. شاید جایی خواندمش. [می‌خندد] امکان ندارد چنین چیزی به ذهن من رسیده باشد چون  من در آن زمان چنین کیفیتی را تجربه نکرده‌بودم. اما حالا آدم‌های زیادی را دیده‌ام که برای مدت زمانی طولانی موفق و مشهور بوده‌اند و ممکن است در همان وضعیت باقی بمانند و گیر کنند. انگار می‌خواهند در همان سن و سالی باقی بمانند که ...

کیتون: مردم بیشتر از هر وقت دیگری دوستشان داشته‌اند.
استون: بله... درسته. یک نسخه‌ی جهان-پسند و محبوب از خودشان.

کیتون: با این حال آدم موفق به چنین کاری نمی‌شود. حتی اگر تلاش کند.
استون: شما بیشتر از من می‌توانید در این باره اظهار نظر کنید. مطمئنا شما چنین کاری نکرده‌اید، در حالیکه برای مدت زمانی بسیار طولانی هنرمند مشهوری بوده‌اید.

کیتون: خب، اینکه تو در سن بیست و سه یا بیست و چهار سالگی به چنین چیزی فکر کرده باشی... بیست و سه یا بیست و چهار؟
استون: مطمئن نیستم به چنین چیزی فکر کرده باشم [می‌خندد]

کیتون: می‌دانی، این حرف واقعا نظرم را جلب کرد چون مدتی بود به چنین چیزی فکر می‌کردم: اینکه چه مدتی می‌توان  با چیزی که روزی باعث شده آدم ها توجه شان به تو جلب شود ادامه داد؟ و چطور می‌توان تغییر کرد و زندگی را ادامه داد چطور باید تجربیات متفاوتی کرد، رشد کرد و اجازه داد تجربیات قبلی بگذرند و تمام شوند؟
استون: این مسئله برای شما چالش‌برانگیز بوده؟

کیتون: بله به نوعی. وقتی سی سالم بود زمانی که «انی هال» (1977) در زندگی من اتفاق افتاد. انی هال برای همیشه زندگی من را تغییر داد. و من می‌بایست با آن چالش‌ها روبرو می‌شدم. اما برای تو... منظورم این است که، تو یک ستاره بزرگ سینما هستی و فقط 26 سال داری. مضحک است... این همه چیزهایی که باید با آن‌ها دست به گریبان شوی. در همان گفتگو این را هم گفتی که اولین خاطره‌ خوشایندی که به یاد می‌اوری این است که در فصل توفان آریزونا، در آلاچیق حیاط پشتی همراه با پدرت نشسته بودی بادام زمینی می‌خوردید و باران را تماشا می‌کردید. احتمالا در آن زمان 4 یا 5 سال داشتی. و برای من در این خاطره حسی جهانی وجود دارد احساسی که هم رازآلود و هم خیلی ساده است.
استون: دقیقا. جالب‌ترین چیز راجع به آن خاطره این است که درباره عشق است، عشق قبل از اینکه خیلی پیچیده شود. نوع خالصی از عشق که نیازی به شرح و توضیح آن نیست. و اگر شما به اندازه کافی خوش‌شانس باشید که آن را با پدر یا مادر یا هردوی آن‌ها تجربه کرده باشید– تنها می‌توانم امیدوار باشم که بقیه مردم هم تجربه مشابهی داشته باشند –  حسی را تجربه خواهید کرد که می‌تواند زندگی شما را تغییر دهد. بنابراین با وجود همه چیزهایی که طی سال‌ها در زندگی من، در خانواده، در روابط با دوستان و روابط عاشقانه‌ام اتفاق افتاده اینکه می‌توانم به خاطره‌ای دز گذشته بازگردم که در آن جایی نشسته‌‌ام باران را تماشا می‌کنم و بادام زمینی می‌خورم فوق‌العاده است، این از آن دست خاطرات به یاد ماندنی زندگی است.

کیتون: ما آدم‌های خوشبختی هستیم. من هم همین احساس را دارم بخصوص در مورد مسائلی که مربوط به خانواده‌ام می‌شود.
استون: واقعا حس فوق‌العاده‌ای است.

کیتون: یک بار قبلا گفتی چیزی که بیشتر از همه در مورد فیلم‌ها دوست داری پایان آن‌ها است. و تمام فیلم‌های محبوبت پایان‌های درخشانی دارند که عاشق آن‌ها هستی. می‌توانی بگویی محبوب‌ترین پایانی که دیده‌ای کدام است؟
استون: پایان محبوب من از میان تمام فیلم‌هایی که دیده‌ام، پایان فیلم «روشنایی‌های شهر» است، فیلمی از چارلی چاپلین. خیلی وقت‌ها فقط پایان فیلم را در یوتیوب نگاه می‌کنم و گریه می‌کنم. [می‌خندد] من فکر می‌کنم حتی یک فیلم متوسط را هم می‌توان با یک پایان خوب نجات داد، و بالعکس. یک پایان اشتباه برای یک فیلم عالی می‌تواند همه چیز را به باد دهد. در فیلم روشنایی‌های شهر، چارلی چاپلین همان ولگرد همیشگی است. او عاشق دختر نابینای گل‌فروشی است که در خیابان گل می‌فروشد. یک روز گلی از او می‌خرد و دختر صدای بسته شدن در را می‌شنود و  با خود فکر می‌کند چاپلین او را با آن همه پول تنها گذاشته بنابراین فکر می‌کند که او یک مرد ثروتمند است.
او فکر می‌کند [چاپلین] میلیونر است درحالیکه تنها یک ولگرد است و هیچ پولی در بساط ندارد. یک روز چاپلین در روزنامه درباره دکتری می‌خواند که عمل جراحی چشم انجام می‌دهد. و فکر می‌کنم... پنج هزار دلار برای عمل جراحی می‌گیرد. چاپلین وارد مسابقه بوکس می‌شود و این پول را برای دختر فراهم می‌کند تا با آن چشم‌اش را عمل کند. دختر واقعا از هویت او خبر ندارد. بعد در پایان، در پنج دقیقه آخر، چاپلین در حال قدم زدن در خیابان است و ماه‌ها است که دختر را ندیده است. چندتایی بچه دارند با دهانشان توپ‌های کاغذی به او پرت می‌کنند و  او را مسخره می‌کنند. بعد دختر پیدایش می‌شود. چاپلین دختر را در قاب ویترین مغازه‌ای می‌بیند. حالا او یک مغازه گل‌فروشی دارد. دختر از گل‌فروشی بیرون می‌آید و گل کوچکی به یقه‌ی او سنجاق می‌کند و دست او را در دست می‌گیرد. او دستان چاپلین را می‌شناسد  چون قبلا نابینا بوده. برای همین فقط دستان او را حس می‌کند بعد به او نگاه می‌کند و قطعا او را از آنچه تصور می‌کرده بسیار متفاوت می‌بیند. چاپلین به او خیره می‌شود با نگاهی سرشار از عشق، آنطور که هرگز ندیده‌ای کسی به کسی نگاه کند. بعد دختر می‌گوید: «تو؟» و چاپلین سر تکان می‌دهد و می‌گوید: «حالا می‌توانی ببینی؟» دختر می‌گوید «بله، حالا می‌توانم ببینم» چاپلین لبخند می‌زند و صحنه فید می‌شود. این زیباترین اتفاق است. فکر می‌کنم وودی هم این فیلم را دوست دارد.

کیتون: اوه، بله.
استون: پایان فیلم منهتن (1979) حسی شبیه به این پایان دارد.

کیتنون: اولین بار که آن فیلم را دیدی چند ساله بودی؟
استون: فکر می‌کنم 14 سالم بود در واقع در آن سن کسی در زندگی من بود که این فیلم را در مدرسه دیده بود و چارلی چاپلین را به من نشان داد.

کیتون: آه.
استون: این رابطه یکی از آن روابطی در زندگی من شد که هرچند خودش خیلی خوب نبود اما... آه... خدایا... چیزهایی که او از فرهنگ عامه‌پسند به من معرفی کرد بسیار باارزش بودند و به نوعی زندگی من را شکل دادند. برای همین به خاطر آنها از او سپاسگذارم.

کیتون: اندرو گارفیلد می‌گوید «کار کردن با اما مثل شیرجه زدن و شنا در یک رودخانه پرپیچ و خم و هیجان‌انگیز است [استون می‌خندد] طوری که هیچ وقت هم به کناره‌های رودخانه پناه نمی‌آوری. از همان ابتدا تا به انتها. ناگهانی. در لحظه. اکنون. هولناک. زنده. همانطور که بازی کردن با کسی باید باشد.» آه خدایا من، چه حسی داشتی وقتی چنین اظهار نظری را راجع به خودت شنیدی؟ شبیه به محقق شدن یک رویاست...
استون: او شاعر است. [می‌خندد] ادبیات‌اش اینطور است، برای نوشتن هر چیزی. خب البته من این را شنیدم و از شنیدنش قلبم لرزید. اما این را می‌دانم که او به طور روزانه از این جور چیزها می‌نویسد. [می‌خندد]

کیتون: نه! واقعا؟
استنون: بله، همینطوره. گفتار او خیلی شاعرانه است.

کیتون: چه آدم جالبی، اما به هرحال خیلی زیبا بود.
استون: بله خیلی آدم جالبی است. او یک  وردزورث واقعی است. [هر دو می‌خندند]

کیتون: خوش بحالت. خوش به حال او.
استون: خوش به حال او [می‌خندد]

کیتون: خب، اما، ببین، چیزی که من می‌بینم این است که تو بدون شک زیبایی
استون: آه...

کیتون: من چیزهایی مثل پیچیدگی یا غیرعادی بودن را رقیبی برای زیبایی می‌دانم. اما می‌خواهم بدانم وقتی به زیبایی فکر می‌کنی چه تعریفی از آن برای خودت داری؟
استون: سلیقه‌هایمان تغریبا شبیه به هم است. بر اساس کتاب شما و چیزهایی که در پینترست شما دیده‌ام می‌گویم.[می‌خندد]

کیتون: آه خدای من.
استون: هرچقدر منحصر به فرد- تر، بهتر. وقتی احساس می‌کنی کسی در مورد ظاهرش و آنطور که دلش می‌خواهد دیده شود، صادق است... من فکر می‌کنم اینکه آدم‌ها کسی را -آنطور که خودش می‌خواهد- بپذیرند منوط به کیفیتی درون خود افراد است و من می‌توانم آن را حس می‌کنم. و این همان چیزی است که من را به خودش جلب می‌کند.

کیتون: من چیزهایی درباره تو می‌دانم، چیزهایی هم در ویکیپدیای تو خوانده‌ام. تو در اسکاتسدیلِ آریزونا به دنیا آمده‌ای.
استون: بله.

کیتون: و حتما مادرت را خیلی دوست داری. برای همین با خودم فکر کردم «خب، ما یک چیز مشترک داریم: غرب و مادر‌هامان.» اما با این حال، فکر می‌کنم داستان تو خیلی متفاوت است. چون در ویکیپدیا نوشته شده که تو در زمین گلف کمل‌بک زندگی کردی.
استون: برای همین نمی‌توان به ویکیپدیا اعتماد کرد.

کیتون: این حقیقت ندارد؟
استون: ما در بخش شانزدهم زمین گلف کملبک زندگی می‌کردیم. اما یک بار در ویکیپدیا گفته شده بود که پدر و مادر من صاحب زمین گلف هستند، که خیلی دور از واقعیت بود اما اگر شما در آریزونا زندگی کنید اگر در یک زمین گلف زندگی نکنید حداقل در چند مایلی یکی از آن‌ها زندگی می‌کنید.

کیتون: این را هم درباره تو خوانده‌ام که برای دو سال به جای رفتن به مدرسه در خانه درس گرفته‌ای.
استون: این صحت دارد.

کیتون: به این یکی گوش کن، این خبر واقعا من را شوکه کرد، ظاهرا در همان زمان در 16 پروژه در مرکز تئاتر جوانان کار کردی؟ که یکی از آن‌ آثار آلیس در سرزمین عجایب بود و دیگری شاهزاده خانم و نخود [استون می‌خندد] وقتی این خبر را شنیدم فقط با خودم گفتم «اه خدای من ... این دختر!» حالا گوش کن، اما، واقعا می‌گویم چطور چنین عشق و انگیزه ای در تو بود؟ و چطور در آن روزها که خیلی جوان بودی چنین روحیه قوی ای برای کارکردن داشتی؟ حالا چه در زمین گلف یا هرجای دیگر که خارج از مدرسه درس می‌خواندی. حضور پیدا کردن در 16 پروژه! این خیلی داستان بزرگی است. فکر می‌کنم حتی همان زمان هم این را می‌دانستی.
استون: قطعا این را می‌دانستم که عاشق بازی کردن هستم. این واقعا برایم روشن و واضح بود. و این درحالی بود که باید درس‌هایم را در خانه می‌خواندم خیلی دلمشغولی داشتم و نگران بودم، هنوز هم نگرانی های زیادی دارم- البته حالا خوشبختانه به شکل پخته تری.

کیتون: خب... کی رویاهایت به حقیقت پیوست و تو ستاره‌ی سینمایی شدی که امروز می‌بینیم؟ آیا نسبت به کسانی که در ستاره شدن تو سهیم و موثر بودند نوعی مسئولیت احساس می‌کنی؟ مثلا نسبت به طرفدارانت؟ منظورم این است که رابطه‌ات با طرفدارانت چطور است؟
استون: اصلا احساس نمی‌کنم از دیگران متفاوت هستم. من خودم از آن طرفداران جان‌سخت بسیاری از کسانی هستم که شما باید بشناسید‌شان. [می‌خندد] می‌دانم طرفدار (فن) بودن یعنی چه. اما احساس نمی‌کنم هیچ‌وقت به طور خاص به مسئله طرفدار داشتن فکر کرده باشم. فکر می‌کنم همیشه یک جورهایی در حال کناره گرفتن از این قضیه هستم، همیشه به اصل کار فکر می‌کنم نگاهم بیشتر به اصل پروژه هست تا خودم که دارم با مردم حرف می‌زنم. به همین خاطر هیچ‌وقت مسئله برایم شخصی نیست یعنی اینطور نیست که مسئله‌ای مربوط به شخص من باشد. شاید این خیلی هوشمندانه نباشد. اما وقتی کسی می‌آید و چیز خوشایندی درباره کاری که انجام داده‌ای می‌گوید خیلی باارزش است.

کیتون: داستان تو خیلی برایم جالب بود. همیطنور صحنه‌ای که در آن زندگی کردی [اشاره به محل زندگی استون]. [هردو می‌خندند] خیلی عالیه. واقعا به نظرم خیلی عالی است. گرما و خشکی هوا.
استون: کویر را دوست دارید؟

کیتون: آه... عاشق‌اش هستم.
استون: من واقعا با کویر دست و پنجه نرم کرده‌ام. بزرگ شدن در آریزونا... من با خشکی دست و پنجه نرم کرده‌ام. البته گرما را دوست دارم اما خشکی نه، خشکی را دوست ندارم. و البته این را هم بگویم که به تازگی متوجه شدم از گرما خوشم می‌آید. چون اول فکر می‌کردم گرما و خشکی همیشه در کنار هم به هم می‌آیند اما حالا فهمیدم که گرما و رطوبت... آه خدای من، عاشق‌اش هستم.

کیتون: پس تابستان‌های ساحل شرقی را دوست داری؟
استون: آه، عاشق‌اش هستم، چون آدم احساس زنده بودن می‌کند. احساس نمی‌کنی داری زنده زنده پخته می‌شوی. عرق می‌کنی و موهایت افتضاح می‌شود... مثل نیواورلین، گرمای لذت بخشی است. اما در آریزونا گرما قصد کشتن تو را دارد. [کیتون می‌خنند] از آن گرماهایی که با خودت فکر می‌کنی «اصلا چرا کسی باید چنین جایی زندگی کند». اما هیچ چیز مثل غروب آفتاب نیست. و هیچ چیز هم شبیه به آن نوع آرامشی که وسط کویر به آدم دست می‌دهد نیست. فکر می‌کنم الان وقتش است که یک بار دیگر سراغش بروم.

اینترویو / هفت فاز

مد و مه/جمعه ۱۰ مهر ۱۳۹۴نوع مطلب : سینما، 
برچسب ها : دانلود رایگان فیلم، چارلی چاپلین، وودی آلن، دایان کیتون، اما استون، دانلود فیلم های وودی آلن، نقد فیلمهای وودی آلن،
لینک های مرتبط :
1397/07/25 09:33
Hi there would you mind stating which blog platform you're using?
I'm planning to start my own blog in the near future but I'm having a difficult time choosing between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal.
The reason I ask is because your design and style seems different then most blogs and I'm looking for something
completely unique. P.S Apologies for being off-topic but I had to ask!
1397/07/25 03:09
I was wondering if you ever considered changing the layout of your blog?
Its very well written; I love what youve got
to say. But maybe you could a little more in the
way of content so people could connect with it better. Youve got an awful lot
of text for only having one or 2 images. Maybe you could space it out better?
1397/07/24 04:46
I know this if off topic but I'm looking into starting my own blog and was curious what
all is required to get set up? I'm assuming having a blog like yours would cost a pretty penny?

I'm not very web savvy so I'm not 100% sure.
Any tips or advice would be greatly appreciated. Thank you
1397/07/20 14:49
Pretty section of content. I just stumbled upon your website and in accession capital to assert that I get
actually enjoyed account your blog posts.
Any way I'll be subscribing to your feeds and even I achievement you access consistently
fast.
1397/07/19 09:37

Position nicely regarded!.
levitra generic vardenafil 20mg buy 10 mg levitra levitra 20 mg levitra generic buy 10 mg levitra buy levitra 20 mg levitra online buy generic levitra vardenafil 20mg
1397/07/12 06:46
It's actually a cool and helpful piece of information. I am happy that you just shared this useful info
with us. Please stay us informed like this. Thank you for sharing.
1397/07/10 06:12

You made the point!
price cialis wal mart pharmacy buy cialis uk no prescription achat cialis en europe opinioni cialis generico generic cialis soft gels we choice cialis pfizer india estudios de cialis genricos generic cialis pro india cialis 100mg cost price cialis per pill
1397/07/8 03:43

Superb material. Appreciate it!
cialis 20 mg cost cost of cialis cvs viagra cialis levitra cialis dose 30mg cialis 5 mg effetti collateral price cialis per pill callus cialis y deporte cialis en mexico precio cialis italia gratis
1397/07/7 00:36

Nicely put. Kudos!
cialis 20 mg cut in half how much does a cialis cost how to buy cialis online usa buying cialis in colombia no prescription cialis cheap venta de cialis canada generic cialis in vietnam buy cialis online cheapest cialis uk cialis prezzo al pubblico
1397/07/4 05:47
Incredible points. Outstanding arguments. Keep up the good spirit.
1397/07/4 03:23
Hey very nice blog!
1397/06/31 17:35

Wow loads of terrific info!
canada online pharmacies medication canadian drugstore canada drugs canadian online pharmacies legitimate canada medications buy canadian online pharmacies canadian online pharmacies legal canadian pharmaceuticals for usa sales pharmacy canadian pharmacycanadian pharmacy
1397/06/15 04:36

Amazing stuff. Regards!
cuanto cuesta cialis yaho does cialis cause gout cialis name brand cheap canada discount drugs cialis canada discount drugs cialis tadalafilo cialis taglich generic cialis at walmart cialis coupons printable click here take cialis
1397/06/14 18:18
The URLs of visited websites include the bookmarks and represent entire content.
Fortunately, many of these users will be interested in the
page to view. Some bookmarking sites also accept
video content that help to the people users who would like to publish video for
specific purposes.
1397/06/13 20:19

With thanks. Loads of information.

drugstore online reviews canada online pharmacies surrey buy vistagra online safe best canadian mail order pharmacies canadian pharmaceuticals reviews canada online pharmacies legitimate canadian pharmacy candida viagra canadian cialis canada medication cost
1397/06/13 04:28

Factor very well considered!!
buy pfizer viagra online buy viagra online price buy viagra china viagra online with prescription viagra generic levitra online pharmacy viagra buy viagra without a prescription buy female viagra online viagra cheap uk buy pharmacy online viagra online pharmacy levitra
1397/05/3 13:03
travestis rencontre site de rencontre entierement gratuit et fiable site de rencontre de celibataire gratuit
remplir profil site rencontre rencontre orne rencontre de fille celibataire site de rencontre homme gratuit 02
rencontre femme 47 sortir et rencontrer des gens a paris site de rencontre gratuit 100 non payant site de rencontre gratuit 57
appli rencontre gratuite rencontre dol de bretagne facebook site de rencontre site de rencontre amicale jura site
de rencontre gratuit avec geolocalisation application rencontre pour iphone site de rencontre femme de l'est gratuit rencontre coquinne site de rencontre pour celibataire gratuit rencontre sexe sur skype site rencontre geolocalisation site rencontre sexe
totalement gratuit site de rencontre 100 gratuit au
canada parents solo site de rencontre site rencontre webcam site de rencontre gratuit 34 senior les nom des site
de rencontre agence de rencontre totalement gratuite rencontrer des femmes
a prague rencontre sexe sans inscription rencontre
nature 63 site de rencontre catholique gratuit au canada rencontre gros cul rencontre amicale var site de
rencontre hommes russes chat de rencontres gratuit site de
rencontre pour personnes handicapees site de rencontre sportif
appli gratuite rencontre rencontre sex mulhouse
site de rencontre amicale sans inscription site d rencontre pour ado site rencontre
laval rencontre 43 numero gratuit rencontre rencontres royan rencontre amicale a caen rencontres nimes site de rencontre gratuit 71 pour ado
rencontre amitie istres
1397/05/2 22:27
plan cul yerres plan cul vieille meilleur site plan cul plan cul
issoire plan cul sur rennes comment avoir un plan cul
plan cul bry sur marne plan cul cournon d'auvergne plan cul a marseille plan cul stains comment
reconnaitre un plan cul plan cul jeune histoire plan cul plan cul noisiel plan cul louviers plan cul villemomble plan cul blagnac plan cul gennevilliers plan cul paca plan cul android plan cul velizy villacoublay plan cul soissons
plan cul creutzwald plan cul morne a l'eau
plan cul aveyron plan cul argenteuil plan cul canet en roussillon plan cul oyonnax plan cul meurthe et moselle plan cul en vendee plan cul sevran plan cul amneville plan cul 53 plan cul milf plan cul savigny sur orge plan cul recherche plan cul loos plan cul a nantes plan cul
brignoles plan cul grosse femme plan cul eure et
loir plan cul 87 plan cul centre val de loire plan cul le port plan cul orvault plan cul hoenheim plan cul ville d'avray plan cul blanquefort cougar cherche plan cul plan cul avec mature
plan cul a bordeaux
1397/05/1 20:15
10 of cups in love tarot reading what is my tarot
cards the empress love tarot deviant moon tarot cards revelations tarot
how to read tarot cards past present future gemini tarot reading today tarot card reading for today 9 of coins tarot love how to make tarot
cards look old lion tarot the star tarot meaning love
big fish - strange cases the tarot card mystery free tarot card
question fairy ring tarot deck world spirit tarot deck free tarot reading major and minor arcana tarot year card 13 the
dark carnival tarot tarot card reading for lovelife tarot deck artwork meaning of the temperance tarot card in love legacy
of the divine tarot eight of pentacles tarot in love reading tarot
spreads reddit tarot draw pythagorean tarot free tarot decks steam punk tarot tarot love spread online tarot card reading instructions
meaning ten of wands tarot advice free tarot love divination fool lovers tarot vertigo tarot tarot relationship online la roue de
fortune tarot card meaning six of wands tarot meaning tarot
card love yes or no tarot reading predictions tarot seven of wands love empress tarot card love reading
7 of cups tarot royal road the mortal instruments tarot cards for sale 10
of wands reversed tarot meaning tarot ards past life tarot spread free
tarot question by email free marriage tarot new love interest tarot
spread how to give myself a tarot reading
1397/04/24 08:03
comment rencontrer quelqu'un sans site de rencontre site de rencontre gratuit 37 rencontr gratuit rencontres gratuite pour les hommes rencontres celibataires yvelines se
decrire avec humour sur site de rencontre rencontre colomiers 31770 rencontre haute loire ils
se sont rencontres sur facebook rencontre karmique pourquoi
site rencontre lyon rencontre agricole gratuit point de
croix rencontre flers 61100 ou rencontrer du monde a londres site de rencontre entre
ado sans inscription chat site de rencontre rencontres
amicales nord rencontre sexe geneve rencontre hommes et femmes numero rencontre gratuit rencontre
amicale lot comment remplir profil site rencontre rencontres adultes tours ecrire profil site rencontre rencontre gironde site de rencontre canada site de rencontre bipolaire rencontrer des gens dans une ville fausse photo pour site de rencontre site de rencontre
gratuit lyon site rencontre facebook application rencontrer filles russes ou trouver
un site de rencontre totalement gratuit app de rencontre usa rencontre
sexe gratuit site de rencontre celibataire suisse rencontre 29 site
rencontre pour ado rencontre gratuite 42 faire rencontre
rencontre senior ille et vilaine rencontre coquine calais rencontre femme celibataire 77 rencontre levallois perret site de
rencontre photographe rencontre montrouge paris rencontre amicale
activite site gratuit de rencontres sans inscription site de rencontre par telephone gratuit
rencontre femmes cougar rencontre cagnes sur mer
1397/04/23 20:45
porno rubia tetona peliculas porno espanolas sexo por wasap gratis chica busca sexo madrid sexo telefonico gratis sexo gratiss sexo por dinero porno actriz porno latina
video porno por dinero videos de sexo con animales peliculas
porno de gordas videos de sexo en nueva york en espanol completo
espanolas sexo por dinero you porno xxx sexo en jerez de la frontera videos
pornos gratis movil videos sexo grtis sexo duro lesvianas segunda mano sexo contactos porno relatos
porno xxx porno despedida de soltera sexo gratis en gandia fotos
maduras sexo porno gay actores porno gratis muy zorras
videos pornograficos sexo enanas bajar pelis porno los mejores culos del porno
videos porno latinos teen sex porno porno lesbianas videos porno
madres espanolas vidios porno cratis sexo parla porno cam gratis
video porno en espanol escenas sexo actrices espanolas sexo con espanola papa
porno libra sexo porno casero mexicano actrices porno brasilenas videos porno masturbaciones sexo gay ahora porno en mexico peliculas porno tetonas videos
porno xxxx sexo donosti peliculas pornos gays gratis
1397/04/23 10:16
plan cul bailleul plan cul rhone plan cul soisy sous montmorency plan cul 01
cherche plan cul plan cul bouguenais plan cul la garenne colombes plan cul c est quoi plan cul
illzach plan cul gaillard tchatche plan cul comment
trouver un plan cul gratuit plan cul occitanie plan cul mont de marsan plan cul 25
plan cul nimes plan cul limay plan cul pyrenees orientales plan cul cogolin plan cul saint flour plan cul a meaux site rencontre plan cul plan cul paca plan cul
7 femme cherchant plan cul plan cul sans lendemain plan cul
nanterre plan cul andernos les bains plan cul 95 plans culs paris plan cul
boissy saint leger plan cul lyon sans inscription plan cul sable sur sarthe plan cul kourou plan cul les ulis plan cul lyon sans inscription plan cul rebeu meilleur site plan cul plan cul
nantes gratuit plan cul franche comte plan cul mainvilliers citation plan cul plan cul figeac plan cul saint orens de gameville
sites de rencontre plan cul plan cul somme comment se faire un plan cul plan cul nogent sur oise quel site pour plan cul trouver un plan cul ce soir plan cul par cam
1397/04/23 09:30
film porno gratis con fighe pelose amore e sesso nell
antica roma pdf annunci sesso a brescia incontri di
sesso gay ultimi film porno gratis xxxl sesso ho fatto sesso con foto sesso maschile you porn amatoriale italiano incontri sesso donne taranto film porno gratis di donne vecchie filmati porno amatoriali
in italiano sesso orale gf fiera del sesso video annunci di sesso lecco annunci sesso cecina
video porno gratis vittoria risi annunci sesso a rieti sesso gratis parma incontri
per sesso padova porno italiano dietro le quinte chat erotica sesso senza registrazione bambola
gonfiabile sesso video porno baby gratis film di sesso esplicito video porno gratis zie porche sesso no mercenario sesso a scalea porno gratis it scambisti sesso sesso come farlo video casalinghi porno italiano il
sesso per le donne video amatoriali porno italiano porno family italia storie di sesso amatoriale www.sesso.com sesso portogruaro sesso
stasera video porno gay daddy gratis film porno italia gratis donne nude che fanno sesso sesso a saronno porno
italiano anni 60 sesso con calze ragazze per sesso bergamo video porno gratis seghe sesso
gratis a trento sesso con una ragazza vergine racconti sesso tra fratelli sesso gratuito
video
1397/04/23 08:05
sex tranny baiseuse porno lucy liu sex tape sexe cap d agde
sexe a nantes mario sex film porno film porno porno sport
farting porno porno bdsm porno futanari sexe fort film porno graduit
top sex film porno hd video amateur de sexe gratuit jeux flash sex web cam sexe photo teen porno film porno cindy porno asiatique gratuit
koh lanta sexe porno gros sien jeu de l oie sexe porno asiatique bus porno meuf bonne porno gratouit guyane porno kristen stewart sexe sex retro femmes matures porno
sexe fort photo porno professionnel position sexe femme enceinte
petite teen sex sexe poil culotte mouillee
porno sexe avenue porno arab maroc sexe tv sex au telephone
j aime le sexe photo porno artistique massage sexe lyon keira knightley
sex scene sexe cam sans inscription mature sexi allan theo porno porno etudiantes massage
sex video porno petit cul
1397/04/23 07:11
porno taxi driver site porno xxx porno bite noir 3d sexe sexe hard video porno indonesia brazzer sex sexe love cam positions de
sexe film avec du sex fimm porno teen sexe femme cougar sexe
bathroom sex porno moyen age teen sex video scene de menage porno katsuni
porno porno des annees 90 shanna sex tape sexe payant porno dragon ball porno tits sex video game exhibition sexe porno grand cue
film porno maman films porno black porno jeune telephone rose sexe titre de film porno
sexe cams kardashian sex tape porno hd gratuit cosplay porno rome
sex scene image porno hard porno black sexy inna sex video porno cougar voyeur sexe porno colombienne film porno
allemand blake lively sex beau porno porno gang band
video dr sexe sex position names sexe jo muslim sex streptease porno
1397/04/22 22:12
sex statistics united states sexsmith high school sex gangnam style sex in sex chloe
foster porn how to do sexting with your wife japanese sex massage video byron saxton wwe reddit
porn vids porn star interviews skyrim sexiest mods xbox one would you rather sex questions for married couples perfect girls porn big ass
mom porn orgasm during sex sex work scarlett johansen sex scene sex with doll after porn ends having sex while pregnant
with twins funny sex stories podcast aunt porn free porn clip best sexual jokes in hindi sex benefits of yoga african american porn how to do sexy makeup crazy sex toys lesbian sex positions sex acts that start with m midget porn videos quality porn sm porn sex terms in spanish vampire sexiest sex jokes images for whatsapp sheldon and amy has sex full
episode free gay iphone porn porn lezbo porn red tube free
porn sex on the beach jello shots with malibu sex power
oil in patanjali gay iphone porn sex tourism hmong sex live sex shows mom an son porn phone sex number hotwife porn hot porn tube
1397/04/22 03:34
gina wild porno kostenlos kostenlos sex pics free deutsche amateur porno kostenlose
sex pornus anime lesben porno film porno gratis
stupri kostenlose pornos gratis sex gratis japan porno deutsche swinger porno filme
oma sex porno gratis sex treffen free star wars porno gratis gratis schweizer porno deutsche porno tuben www
free porno deutsch sex treffen bremerhaven porno kostenlos lecken sex anal kostenlos gratis porno bdsm kostenlose sex portale deutscher porno talk gratis amateur porno porno seiten kostenlos cuckold sex geschichten gratis porno tante sex bilder com gratis porno
grosse titten gratis granny porno gratis video gay porno gratis
porno perfekt milf porno gratis gratis porno indir kostenlose sex
video retro inzest porno filme kostenlos gratis porno milf gratis porno xxl gratis porno lecken yo porno gratis gratis porno
deutsche frauen lesben porno orgie gay porno hd gratis porno xxx videos porno gratis sexo gratis bbw porno kostenlos
gratis comic porno der deutsche porno kostenloser
sex dusseldorf sex chat deutsch kostenlos porno gratis
brazzers filme kostenlos sex 3d porno kostenlos porno
tranny gratis
1397/04/19 12:01
videos porno gay caseros sexo gratis con espanolas sexo
loquo contactos alicante sexo sexo checas
chat sexo gratis madrid frases porno porno en las playas
escenas de sexo de maribel verdu sexo gratis en lleida
ver videos porno gratis en espanol chat sexo gratis madrid sexo herotico sexo illescas orgias porno las mejores actrices porno
del momento videos porno voyeur vidios pornos grati videos porno checas porno move sexo
en ecuador videos porno gratis para el movil porno
abuelo nieta pinocho porno novelas porno cinthia fernandez video porno porno en espanol maduras videos sexo borrachas malena gracia sexo ver
peliculas de porno sexo gratis en bcn sexo gratis
pasteleras webcam pornos porno avatar sexo tlf sexo amateur por dinero
porno frex sexo oviedo barcelona sexo mercado porno hd espanolas pornografia trucos sexo oral fotos porno peludas videos pornos anales monica bellucci
sexo videos sexo con desconocidos sexo con cerdos sexo xxx espanol mujeres sexo en nueva york
maduras sexo espanol porno rusas maduras
1397/04/16 07:37
fotos chico busca chico encontrar mujeres solteras en cali contacto
mujeres torrevieja conocer personas por internet colombia chico
busca chico en lanzarote app para conocer gente en linea se busca chica conocer gente granada mujeres solteras buscan hombres sitio para
conocer gente en mexico chico busca chica murcia anuncios de sexo en leon chico busca
chico terrassa lugares para conocer personas en internet chicas de contacto
en granada mujeres malaga solteras contactos de mujeres que buscan hombres contactos de mujeres en jaen mujeres solteras
con hijos conocer a mujeres mayores conocer mujeres espana conocer gente
santa cruz tenerife milanuncios contactos mujeres malaga donde ir para conocer gente buscar
chicas solteras parejas buscan chico almeria conoce gente
de tu ciudad chico busca chico en new york anuncio gratis mujeres contacto
zaragoza contactos con mujeres separadas busco chica en murcia se busca chica para mujeres solteras en tenerife conocer gente tenerife contacto con mujeres mayores de 40 anos
chico busco chico guadalajara chicas busca hombre contacto con chicas en sevilla chica busca chico contactos con mujeres calientes chica busca chico wasap mujer soltera buscando hombre milanuncios contactos mujeres contactos anuncios mujeres solteras
mil anuncios mujeres barcelona chico busca chico en coruna contacto
mujeres en jerez contacto mujeres caceres contactos mujeres no profesionales chico busca
chica puerto maldonado conocer mujeres solteras
1397/04/13 03:22
tarot gratuit d'amour tarot gratuit oui non travail interpretation tirage carte tarot marie
claire tarot amour le tirage du tarot persan gratuit tirage tarot magie et
voyance tarots tirage gratuit immediat tarot jeu carte regle tirage du tarot du jour gratuit ton tarot
tarot avenir en ligne tarot gratuits en ligne tarot serieux et
fiable tarot jeu carte regle tarot gratuit en ligne travail association carte
tarot signification tarots amour gratuits en ligne comptage tarot en ligne carte tarot amoureux signification tarot lame 22 tirage du
tarot divinatoire gratuit en ligne tarots marie
claire tarot gratuit pour l'argent tarot serieux tarot gratuit divinatoire gratuit l amoureux tarot tirage du tarot
du travail gratuit tarot du tarot du jour gratuit tarot gratuit tirage tarot
divinatoir gratuits tirage carte tarot gratuit serieux tirage croix
tarot gratuit association amoureux imperatrice tarot tirage carte gratuit tarot jouer au tarot gratuit
tarot immediat tarot toox tirage tarot divinatoire gratuit immediat l'imperatrice tarot voyance par tarot tarot divinatoire gratuit et fiable tarot d'or la petite roue application jeu tarot
gratuit tarot ligne la lune tarot pratique l'hermite tarot
gratuit force tarot pratique oracle et tarot divinatoire gratuit
tarot divinatoire gratuit et fiable carte du tarot le
pendu
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30